UMOWA NA WYŁĄCZNOŚĆ. DLACZEGO WARTO JĄ WYBRAĆ?

Umowa na wyłączność – dlaczego warto?

Przede wszystkim wybierając współpracę z biurem nieruchomości do wyboru macie dwa rodzaje umów.

  1. Umowa otwarta – możecie podjąć współpracę z wieloma biurami; taka forma posiada jednak wiele wad, może powodować niezdrową konkurencję pomiędzy pośrednikami co w konsekwencji może niekorzystnie wpłynąć na cenę, ogłoszenia są często niekompletne i z różnymi cenami

  2. Umowa na wyłączność - współpracujecie z 1 biurem na możliwie najwyższym poziomie; opiekun oferty jest zaangażowany w sprzedaż i sporządza profesjonalne ogłoszenie od A do Z

Poniżej lista zalet umowy na wyłączność, chociaż wg nas zdecydowanie lepszym określeniem tej umowy jest umowa premium:

- Oszczędność czasu i gwarancja spokoju.

Sprzedaż nieruchomości jest wieloetapowym zadaniem i to pośrednik zajmuje się całym procesem sprzedaży. Dobry pośrednik przeprowadzi Cię krok po kroku przez całą procedurę od przygotowania nieruchomości po znalezienie zdecydowanego klienta i skompletowanie dokumentów do notariusza. Współpracując z umową na wyłączność, kontaktujesz się z jednym agentem, który jest do twojej dyspozycji na bieżąco. Zna Twoją sytuację i oczekiwania względem potencjalnych klientów, terminów i innych składowych. W przeciwieństwie jeśli wybierzesz współpracę z wieloma biurami, możesz być przytłoczony ilością telefonów i koniecznością odpowiadania na te same pytania kolejny raz. Najczęściej prowadzi to do chaosu i zamieszania, a Ty nie jesteś w stanie dopilnować wszystkich spraw z każdym pośrednikiem z osobna. Współpraca z jednym biurem ogranicza również spotkania z klientami, którzy realnie poszukują zupełnie czegoś innego, dzięki czemu oszczędzają Twój czas.

- Maksymalne zaangażowanie pośrednika

Agent nieruchomości podpisując umowę premium jest bezpośrednio odpowiedzialny za daną nieruchomość i musi być skuteczny w swoich działaniach, ponieważ zobowiązany jest umową, a wynagrodzenie należy mu się dopiero w momencie sfinalizowania transakcji. Inwestuje więc więcej czasu i pieniędzy ( ponosi koszty promocji ogłoszeń na portalach ogłoszeniowych, wykonuje sesje zdjęciowe, przygotowuje dodatkowe materiały reklamowe, banery, wyceny nieruchomości, itp.) mając pewność, że poczynione przez niego nakłady zwrócą się i cała praca mu się opłaci

- Sprzedaż nieruchomości w możliwie najwyższej cenie

Pośrednik, pracując na wyłączność, zadba, by utrzymać cenę nieruchomości na odpowiednim poziomie – od niej również zależy wysokość jego wynagrodzenia, ponieważ najczęściej jest to procent od finalnej ceny transakcji. Dobry agent nieruchomości nie będzie zaniżał ceny, byle tylko sprzedać nieruchomość. Ma gwarancję sprzedaży i nie musi rywalizować z innymi biurami na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”.

Korzyść dla Was ogromna – macie zaangażowanego w działania pośrednika, który będzie Waszym doradcą i pomoże ustalić dobrą cenę odpowiadającą lokalnemu rynkowi.

Ponadto biura nieruchomości współpracują między sobą i jeśli inne biuro posiada potencjalnego klienta na Waszą nieruchomość to Wasz agent zajmie się prezentacją i umówi spotkanie z biurem, które posiada zainteresowanego klienta.

- Jedno dobre ogłoszenie jest warte więcej niż kilka niekompletnych

Błędne jest przekonanie, że im więcej ogłoszeń pojawi się w sieci, tym szybciej się sprzeda. Ta sama oferta pojawiająca się w serwisach nieruchomości najczęściej wzbudza wśród klientów podejrzenia i niepewność. Zastanawiają się wtedy jaki jest problem ze sprzedażą, dlaczego właściciel musiał ogłosić się w tylu miejscach i nadal nie sprzedał. Często również takie ogłoszenia różnią się od siebie metrażem, standardem a nawet ceną! To zdecydowanie przynosi odwrotny efekt od zamierzonego i odstrasza klientów zamiast ich przyciągać.

- Profesjonalne i atrakcyjne ogłoszenie

Pośrednik, z którym podejmiesz współpracę na wyłączność musi poznać Twoją nieruchomość, aby móc przygotować rzetelne i bezbłędne ogłoszenie.

Prezentacja musi być kompletna i wyczerpująca, z profesjonalnymi zdjęciami wykonanymi w taki sposób, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów.

Wyobraź sobie współpracę z kilkoma pośrednikami, gdzie każdy z nich będzie chciał umówić się na zdjęcia i będziesz musiał odpowiadać na te same pytania kolejny raz..

Twój dom ma być otwarty głównie na klientów, a nie na wycieczki pośredników ;)

Najlepiej skorzystaj z pomocy jednego dobrego agenta, a efekt będzie tego najlepszy.

Podsumowując, umowa na wyłączność, przez nas nazywana umową premium, ma dużą przewagę nad umową otwartą. To profesjonalna współpraca na najwyższym poziomie i kompletem usług jakie może zaproponować Wam biuro nieruchomości. Pamiętajcie, aby przed wybraniem swojego agenta sprawdzić opinie o biurze w internecie, popytać wśród znajomych oraz zajrzeć na ich stronę oraz social media. To często pomoże dokonać właściwego wyboru