INWESTOWANIE W LOKALE KOMERCYJNE

Inwestowanie w lokale komercyjne z najemcą ‒ dlaczego warto?

 

Inwestowanie w lokale handlowe jest opłacalne z kilku powodów.

Przede wszystkim, taka forma inwestycji zapewnia długoterminowe i regularne zyski z najmu, a niemalże jedynym obowiązkiem właściciela lokalu jest comiesięczne wystawianie faktur dla danego najemcy.

Najemcy sieciowi o stabilnej pozycji, tacy jak np. Biedronka, Stokrotka, Pepco, Rossmann, ale też banki czy inne instytucje chętnie podpisują umowy nawet na 10-15 lat z góry, co zapewnia spokój i stały przychód na długi czas.

Stabilna pozycja najemcy i atrakcyjny nowy lokal wybudowany najczęściej zgodnie z wytycznymi danej sieci to dla właściciela nieruchomości praktycznie 100% bezpieczeństwo i gwarancja zwrotu inwestycji nawet w 10 lat. Co ważne, najemcy sieciowi dbają indywidualnie o swoje sklepy, które są ich wizytówką, co oznacza, że właściciel nie musi ponosić dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem lokalu. Najemca sam dba o porządek i utrzymanie swojego lokalu na najwyższym poziomie.

Średnie stopy zwrotu dla lokali komercyjnych utrzymują się niezmiennie na wysokim poziomie 7 - 10 % w skali roku, co oznacza, że taka inwestycja może zwrócić się już po 10 latach. Ponadto, oprócz regularnych comiesięcznych wpływów z tytułu umowy najmu, wzrasta również wartość samej nieruchomości.

Lokale komercyjne i parki handlowe stanowią obecnie najlepszą bezpieczną formę pomnażania kapitału oraz ochronę przed inflacją.

Posiadamy w ofercie kilkadziesiąt projektów z zakresu rynku nieruchomości komercyjnych, które stanowią zarówno indywidualne obiekty jak i rozbudowane parki handlowe lub grunty pod ich budowę.

Zapraszamy do naszej siedziby w Bydgoszczy lub w Toruniu.

Kontakt: 533-398-011