JAK WYBRAĆ WŁAŚCIWE MIESZKANIE I UNIKNĄĆ PROBLEMÓW?

Przede wszystkim warto skorzystać z porady specjalistów. Wybór swojego własnego M może okazać się bardziej skomplikowany niż byśmy zakładali. Dlatego lepiej skorzystać z porady ekspertów i móc cieszyć się swoim nowym mieszkaniem bez komplikacji i rozczarowań.

W całym procesie począwszy od poszukiwań aż do finalizacji i urządzania swojego nowego lokum pomocni mogą być dla Was:

Pośrednik nieruchomości – przy wyborze mieszkania jest nieocenioną pomocą. Doświadczony agent nieruchomości to najlepsze zabezpieczenie przed uniknięciem problemów. Pośrednik jest odpowiedzialny za weryfikację stanu prawnego nieruchomości, sprawdza i kompletuje niezbędne dokumenty oraz przygotowuje umowę zabezpieczając odpowiednio swoich klientów przed ewentualnym ryzykiem. Agenci nieruchomości znają bardzo dobrze rynek, na którym się poruszają i wiedzą jakie cechami charakteryzują się poszczególne oferty.

Doradca kredytowy – to specjalista, którego celem jest znalezienie możliwie najlepszych opcji kredytowania dla swoich klientów. Wybór formy finansowania to nie lada wyzwanie, które pochłania wiele czasu i często — z powodu niewiedzy i braku doświadczenia — powoduje, iż popełniamy błąd. Aby podjąć świadomą decyzję w kwestii kredytu hipotecznego najlepiej skorzystać z usług doradcy finansowego.

Kierownik budowy lub inspektor budowlany – aby prawidłowo ocenić stan techniczny nieruchomości, potrzebna może okazać się pomoc specjalisty, który oceni stan mieszkania czy domu, sprawdzi stan instalacji i ogólny stan budynku.

Architekt wnętrz – wybierając i urządzając nieruchomość pomoc architekta jest niezwykle ważna. Dobry architekt pomoże funkcjonalnie zaprojektować przestrzeń, dzięki czemu będziemy mogli w pełni wykorzystać nasze mieszkanie. Pomoc specjalisty zapewni nam funkcjonalne i ergonomiczne wykorzystanie naszego wnętrza. I nie chodzi nam tylko o ustawienie mebli, ale często warto zastanowić się nad zmianą układu ścian, dzięki czemu będziemy mogli np. stworzyć dodatkowe pomieszczenie do pracy lub kolejną sypialnię.

Biura nieruchomości najczęściej zapewniają możliwość skorzystania z usług powyższych specjalistów i warto z nich skorzystać. Wypracowane przez lata sieci współpracy pomiędzy tymi specjalistami zapewniają klientom kompleksową obsługę oraz satysfakcję przy transakcji.

Powodzenia!