ZAKUP MIESZKANIA W CZASIE PANDEMII

Sytuacja związana z pandemią jest specyficznym czasem dla każdej branży oraz rynku nieruchomości. Co ciekawe, wbrew pierwszym zapowiedziom wielu ekspertów, ceny nieruchomości w 2020 i 2021 roku nie zaliczyły spadków. Zmienił się na pewno sposób w jaki chcemy mieszkać. Obserwujemy, że wiele osób poszukując obecnie nowej nieruchomości zgłasza zapotrzebowanie na większą przestrzeń i ilość pomieszczeń. W większości rodzin praca i nauka wykonywane są zdalnie, dlatego też potrzebujemy dodatkowego pomieszczenia do pracy.

Zmiany kryteriów wyboru nieruchomości dotyczą całego polskiego rynku nieruchomości, jak i również rynków lokalnych. Bydgoszcz nie stanowi tutaj wyjątku.

Spora część naszych klientów wybiera mieszkania z ogródkiem lub dom poza miastem. Dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na udogodnienie w postaci ogrodu czy działki najlepszym rozwiązaniem będzie taras lub większy balkon, z którego będziemy mogli korzystać na co dzień.

Wybór nieruchomości na rynku wtórnym i pierwotnym jest coraz mniejszy, na co zdecydowanie wpłynęła pandemia.

Trzeba pamiętać jednak, że ten okres zamknięcia minie, pytanie na ile wrócimy do naszego życia sprzed lockdownu i będziemy ponownie wybierali mieszkania o mniejszym metrażu za to zlokalizowane bliżej centrum miasta? Czas pokaże..